Humorné figurky FORCHINO

 

GUILLERMO FORCHINO

Začátkem 80. let experimentoval Argentinec GUILLERMO FORCHINO s nejrůznějšími materiály, aby vytvořil nový druh umění. Své pokusy začal ve škole Ecole des Beaux-Arts ve měste Rosario a pokračoval studiem restauratérství a renovace uměleckých děl na pařížské Sorbonně. Po dobu studia objevoval a zdokonaloval práci s klasickou technikou a materiály.

 

 

Po ukončení studií v Paříži se vrátil do Argentiny, kde vedl restauratérskou dílnu Juana B. Castagnina v muzeu Beaux-Arts v Rosariu. Bylo to v tomto období, kdy Forchino začal vyrábět hadrové figurky, u kterých byly viditelné části těla (hlava a ruce) vypracovány z vosku a namáčeného barevného papíru. Na konci 80. let začal Forchino pracovat s pryskyřicí, aby vytvořil figurky a jejich příběhy, které by svou karikaturou připomínaly svět vtipu a grotesky. Z jeho postaviček vždy vyzařují dobré i špatné lidské vlastnosti a vyznačují se živou duší.

 

 

Guillermo Forchino pravidelně pořádá výstavy ve Francii a v Argentině. Žije a pracuje v Paříži v umělecké dílně vzdálené pár kroků od hřbitova Pere Lachaise.

 

Komické figurky Guillerma Forchina jsou nyní přístupné pro milovníky umění ve formě limitního nákladu v jednotlivých číselných sériích. Každý kus je označen číslovaným razítkem na spodní straně.

 

Figurky jsou baleny v novinách „The Forchino Times“ spolu s jeho životopisem a obrázky celé kolekce. Balení doplňuje certifikát o původu.

 

 
Copyright © 2017 X-Dárky.eu
| mapa stránek | nahoru

X-Darky.eu shop